Rocznica porozumień sierpniowych

30 sierpnia 300x201 Rocznica porozumień sierpniowych aktualnosci

foto: Sebastian Wołosz

Na fali niezadowolenia z powodu obniżającego się poziomu życia, podwyżek cen artykułów żywnościowych, coraz bardziej odczuwalnych braków artykułów pierwszej potrzeby w lipcu 1980 rozpoczęły się strajki w Świdniku i Lublinie. Najważniejszy strajk rozpoczął się 14 sierpnia w Stoczni Gdańskiej i powoli obejmował cały kraj. Władze komunistyczne musiały się ugiąć pod presją strajkujących ponad 700 zakładów. Podpisanie porozumień sierpniowych kończących strajki nastąpiło 30 sierpnia w Szczecinie, a 31 sierpnia w Gdańsku. Na mocy tych porozumień powstał 17 września 1980 r. NSZZ Solidarność, który w roku swojego powstania liczył 10 mln ludzi. W 2015 roku liczy niespełna 600 tys. Continue reading

PiS – wojska NATO do Olsztyna!

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS –  Mariusz Błaszczak stwierdził właśnie na konferencji prasowej, że wojska NATO nie powinny stacjonować w Szczecinie, tylko np. w Olsztynie.

IMG 3203 300x200 PiS   wojska NATO do Olsztyna! aktualnosci Tak właśnie PiS traktuje Szczecin i województwo Zachodniopomorskie. Za chwilę dowiemy się, że stocznie też najlepiej przenieść do Białegostoku. Władza PiS w Polsce to ruina dla Szczecina i Zachodniopomorskiego.

Ewa Żmuda-Trzebiatowska