Powyborcze refleksje.

w biurze 300x200 Powyborcze refleksje. aktualnosci

Nadszedł dzień po 25. października i okazało się, że mimo lepszego niż cztery lata temu wyniku wyborczego nie będę reprezentować Świnoujścia w Sejmie RP. Okazało się, że Świnoujście i pas nadmorski nie będzie mieć swojego posła. Tak, jak każdy w takiej sytuacji odczuwam gorycz porażki, ale życie toczy się dalej i będę szukać w nim miejsca dla siebie.

Continue reading

Włącz odblaski! Mogą uratować życie.

odblaski 1 227x300 Włącz odblaski! Mogą uratować życie. aktualnosci Jesień, zima i wczesna wiosna to okres, kiedy dochodzi do wielu wypadków z udziałem pieszych. O zmroku mimo 10-krotnie mniejszego ruchu, wydarza się 50 % śmiertelnych wypadków drogowych. Dlaczego tak się dzieje? Otóż:
1. Deszcz, śnieg, mgła utrudniają kierowcom widoczność.
2. Z powodów praktycznych ubieramy się w ciemne kolory, co sprawia, że piesi są mało widoczni.
3. Drogi są śliskie i dlatego wydłuża się droga hamowania.
4. Kierowca dostrzega pieszego o zmroku w zasięgu świateł w   odległości 20 -30 m.
5. Przy prędkości 90km/h w ciągu 1 sekundy samochód pokonuje 25 metrów i kierowca nie ma szans na bezpieczne ominięcie pieszego.
6. ODBLASKI mogą uratować życie bo widać je z odległości 130 – 150 metrów i jest czas na  odpowiednią reakcję.
7. To szczególnie ważne dla dzieci. Continue reading

Co z dokiem dla Stoczni w Świnoujściu!?

korespondencja sejmowa 300x200 Co z dokiem dla Stoczni w Świnoujściu!? aktualnosci W ubiegłym tygodniu pisałam o absurdalnym wyborze zaproponowanego przez związki zawodowe na reprezentanta załogi w Radzie Nadzorczej Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia polityka PiS Krzysztofa Zaremby. Kandydat na posła PiS, radny Semiku tej partii Krzysztof Zaremba grzmiał ostatnio w swoim przedwyborczym wystąpieniu przed mediami i krytykował  plany Zarządu MSR GRYFIA przeholowania do Świnoujścia  jednego z doków (dok nr 5) znajdujących się w Szczecinie. Continue reading