Jako parlamentarzystka mam obowiązek skomentować i zająć stanowisko w związku z ogromną falą nienawiści, jaka przelewa się w Internecie. Media społecznościowe i anonimowe wpisy na portalach ogarnął hejt, czyli wpisy pełne, delikatnie mówiąc, niechęci wobec innych, często połączone z pragnieniem, żeby tym innym stała się krzywda. Ludzie uprawiający nienawiść w Internecie nie prowadzą rzeczowej dyskusji, ale posługują się manipulacją, pomówieniami, inwektywami. Niestety, hejterzy którzy zawładnęli Internetem mają wpływ na opinię publiczną, a przecież na nienawiści nie zbudowano niczego dobrego i nie spodziewajmy się niczego dobrego po ludziach, którzy swoje życie opierają na nienawiści do innych, w tym do ludzi o innej karnacji skóry. Wpływ hejterów można też zauważyć w polityce. Zdumiewał nasileniem w trakcie kampanii prezydenckiej w stosunku do Bronisława Komorowskiego, wtedy skala pomyj jaka została wylana w Internecie sięgała zenitu.
Z racji pełnienia funkcji publicznej sama jestem często obiektem ataków nienawiści, ale wychodzę z założenia, że hejt to wynik cynicznej gry politycznej, albo działania ludzi niespełnionych w życiu, rekompensujących sobie w ten sposób niepowodzenia życiowe. Nienawiść w Internecie powinna być bezwzględnie tępiona, to nasza powinność w walce ze złem, bo hejt to zło. Nienawiść w Internecie potrafi zniszczyć człowieka i nawet pchnąć go do samobójstwa. Wg badań, co piąty nastolatek jest obiektem ataku nienawiści, a młodzi ludzie uczą się od dorosłych. Nie tak dawno było głośno o 14-letnim Dominiku, który padł ofiarą nienawiści. Poniżany, obrażany, upokarzany w szkole i w Internecie chłopiec popełnił samobójstwo. Jako rodzicie, nauczyciele, ludzie odpowiedzialni za młode pokolenie i użytkownicy sieci powinniśmy reagować na objawy agresji czy nienawiści, które są często, ale nie tylko, udziałem ludzi młodych. To nasz ludzki obowiązek, to wyraz naszego człowieczeństwa.
Anonimowość internetu będie zawsze sprzyjala takim zjawiskom , o których Pani pisze . Ludzie bardziej są odpowiedzialni za słowa gdy się podpiszą pod nimi własnym imieniem i nazwiskiem . Wtedy myślą co robią. Lepiej w takiej sytuacji wyjść do internautów z hasłem ,, Bądź dorosły! Weź odpowiedzialność za własne słowa i podpisz się pod nimi. Nie bądź anonimowy.”