Walczmy z nienawiścią w Internecie!

Jako parlamentarzystka mam obowiązek foto. W. Basałygo 300x199 Walczmy z  nienawiścią w Internecie! aktualnosci skomentować i zająć stanowisko w związku z ogromną falą nienawiści, jaka przelewa się w Internecie. Media społecznościowe i anonimowe wpisy na portalach ogarnął hejt, czyli wpisy pełne, delikatnie mówiąc, niechęci wobec innych, często połączone z pragnieniem, żeby tym innym stała się krzywda. Ludzie uprawiający nienawiść w Internecie nie prowadzą rzeczowej dyskusji, ale posługują się manipulacją, pomówieniami, inwektywami. Niestety, hejterzy którzy zawładnęli Internetem mają wpływ na opinię publiczną, a przecież na nienawiści nie zbudowano niczego dobrego i nie spodziewajmy się niczego dobrego po ludziach, którzy swoje życie opierają na nienawiści do innych, w tym do ludzi o innej karnacji skóry. Wpływ hejterów można też zauważyć w polityce. Zdumiewał nasileniem w trakcie kampanii prezydenckiej w stosunku do Bronisława Komorowskiego, wtedy skala pomyj jaka została wylana w Internecie sięgała zenitu.
Z racji pełnienia funkcji publicznej sama jestem często obiektem ataków nienawiści, ale wychodzę z założenia, że hejt to wynik cynicznej gry politycznej, albo działania ludzi niespełnionych w życiu, rekompensujących sobie w ten sposób niepowodzenia życiowe. Nienawiść w Internecie powinna być bezwzględnie tępiona, to nasza powinność w walce ze złem, bo hejt to zło. Nienawiść w Internecie potrafi zniszczyć człowieka i nawet pchnąć go do samobójstwa. Wg badań, co piąty nastolatek jest obiektem ataku nienawiści, a młodzi ludzie uczą się od dorosłych. Nie tak dawno było głośno o 14-letnim Dominiku, który padł ofiarą nienawiści. Poniżany, obrażany, upokarzany w szkole i w Internecie chłopiec popełnił samobójstwo. Jako rodzicie, nauczyciele, ludzie odpowiedzialni za młode pokolenie i użytkownicy sieci powinniśmy reagować na objawy agresji czy nienawiści, które są często, ale nie tylko, udziałem ludzi młodych. To nasz ludzki obowiązek, to wyraz naszego człowieczeństwa.

One thought on “Walczmy z nienawiścią w Internecie!

  1. Anonimowość internetu będie zawsze sprzyjala takim zjawiskom , o których Pani pisze . Ludzie bardziej są odpowiedzialni za słowa gdy się podpiszą pod nimi własnym imieniem i nazwiskiem . Wtedy myślą co robią. Lepiej w takiej sytuacji wyjść do internautów z hasłem ,, Bądź dorosły! Weź odpowiedzialność za własne słowa i podpisz się pod nimi. Nie bądź anonimowy.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *