Kogo wybrano, jako przedstawiciela załogi w radzie nadzorczej MSR GRYFIA!

sejm 300x199 Kogo wybrano, jako przedstawiciela załogi w radzie nadzorczej MSR GRYFIA! aktualnosci Do rady nadzorczej Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia, jako przedstawiciela załogi nie wybrano pracownika firmy, ale wskazanego przez związek zawodowy NSZZ Solidarność, polityka PiS. To kolejny przykład wspierania PiSu przez NSZZ Solidarność i upolityczniania związków zawodowych. Na dodatek (o zgrozo!), kandydatem związków zawodowych został jednej z najbardziej destrukcyjnych polityków PiS, radny Semiku i były senator Krzysztof Zaremba. Tym samym można stwierdzić, że związki zawodowe działają na szkodę tej firmy, bo Krzysztof Zaremba przede wszystkim jest znany ze swojej szkodliwej działalności.
Dla przypomnienia. W trakcie kampanii wyborczej w 2011 roku skierował do Prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez kierownictwo Zakładów Chemicznych Police, związanego z utratą stabilności ekonomicznej oraz problemami w utrzymaniu ciągłości działalności, aż do groźby utraty płynności finansowej. Krzysztof Zaremba twierdził w towarzystwie przewodniczącego Solidarności ’80 w ZCh Police, że bezprawnie zwalniani są pracownicy, a po przejęciu ZCH Police przez Azoty Tarnów, Police mają być wydmuszką w dużym koncernie, bez transportu, bez logistyki, bez służb remontowych. Po szybkim wytoczeniu Krzysztofowi Zarembie procesu przez kierownictwo ZCH Police (z Krzysztofem Jałosińskim na czele) i groźbie zapłacenia odszkodowania (200 tys zł.) Zaremba wycofał się ze swoich zarzutów rakiem i na szczęście dla firmy odczepił się od Zakładów Chemicznych Police. Dzisiaj Grupa Azoty POLICE, kierowana od 2011 roku przez Krzysztofa Jałosińskiego, pełniącego jednocześnie funkcję v-ce Prezesa Grupy Azoty wypracowała w 2014 roku 2,5 mld złotych przychodów i 83 mln złotych zysku netto. W Policach budowana jest warta blisko 1,7 miliarda złotych instalacja do produkcji propylenu metodą PDH wraz z blokiem energetycznym oraz terminalem chemikaliów we własnym porcie w Policach. To inwestycja porównywalna z budową kolejnych zakładów w Policach. „Police II”, która po uruchomieniu w 2019 roku będzie najnowocześniejszą fabryką tego typu w Europie.
Teraz NSZZ Solidarność, na nieszczęście dla Gryfii, przyczepiły polityka PiS do Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”. Radny sejmiku z PiS już daje popis swojej destrukcyjnej i szkodliwej działalności, i zapewne ma to związek z kampanią wyborczą, bo jest kandydatem tej partii na posła.
Na konferencji prasowej 14. września Krzysztof Zaremba ogłosił – „Strategia firmy, ja się obawiam, idzie na to, żeby tą firmę doprowadzić do upadku”. To działalność Zaremby może doprowadzić MSR Gryfia do upadku, bo odstrasza potencjalnych klientów i wpływa na cenę usług w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia. Te słowa Krzysztofa Zaremby to także oskarżenia wobec Zarządu Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” i Funduszu Inwestycyjnego „Mars”.
Wobec powyższego oczekuję, że pomawiany o działanie na szkodę MSR Gryfia Zarząd Stoczni i organ właścicielski podejmą stosowne kroki, żeby oczyścić się z zarzutów.

4 thoughts on “Kogo wybrano, jako przedstawiciela załogi w radzie nadzorczej MSR GRYFIA!

  1. Pani Poseł ! Moim zdaniem załoga stoczni postępuje słusznie szukajac na zewnątrz osoby kompetentnej do RN skoro nie ma takiej wsród załogi. Ja Pani przypomnę bardzo mądrą decyzję załogi stoczni w Świnoujściu, która wbrała do RN byłego prezesa tej stoczni Pana M.Różalskiego. W krajach gospodarczo od nas bogatszych taki mechanizm jest zdrowy dla firm, gdy ludzie z bogatym doświadczeniem w zarządzaniu operacyjnym firmy przechodzoą do jego organów nadzorczych . I co sie stało z Panem Różalskim i jego doświaczeniem. Ano ponoć za sprawą interwencji właśnie Pani poseł Minister Skarbu nie zatwierdził tego kandydata załogi na tę funkcje. Czy to prawda ,że miała Pani w tym swój udział? Jeżeli tak . To w czym sie różni Pani i PO od innych organizacji i posłów , którzy chcą mieć wpływ w znaczących firmach regionu. W tym akurat artykule ja widze panike ,że właśnie PO te wpływy traci. Pan K. Zaremba mógł nie do końca mieć we wszystkim racje , jeżeli chodzi o Police . Tyle reform i zmian zniszczyło naprawde wiele dobrych firm , więc trudno nie dmuchać na zimne.

    • Szanowny Panie, po pierwsze to sądzę, że wśród załogi są kompetemntne osoby, które mogą zasiadać w radzie nadzorczej. Po drugie, nie miałam nic wspólnego z podejmowaniem decyzji Ministra Skarbu dotyczącej Pana Różalskiego. Po trzecie uważam, że decyzja upolityczniania firmy i pakowania jej w kampanię wyborczą nie jest najlepszym pomysłem. Jak Pan zauważy, to Pan Zaremba działa na szkodę firmy i to jest właśnie najgorsze. Pozdrawiam.

    • Poza tym uważam, że doskonale Pan wie, dlaczego Pan Różalski nie jest członkiem RN MSR Gryfia. Z uwagi na miejsce zamieszkania i powiązania powinno Panu zależeć na tym, żeby stocznia miała się jak najlepiej. Mnie zależy.

  2. Racja. Police to jedna z czołowych firm w regionie, która rozwija się w naprawdę imponującym tempie. Wyniki bardzo dobre, będą ogromne inwestycje. Po prostu duma regionu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *